Thursday, July 31, 2014

Nowy trend: przenikanie

Na tegorocznych targach projektanckich NeocCon w Chicago wyłonił się nowy trend, który polega na stopniowej zmianie we wzorze i kolorze. Gradient, czy przenikanie z jednego tonu i koloru do drugiego możemy znaleźć nie tylko na tkaninach czy tapetach, ale i innych produktach jak wykładziny podłogowe, płytki czy meble.
Jest to możliwe dzięki współczesnym udoskonalonym technikom tkackim i technologii druku, które ułatwiają producentom tworzyć produkty w nieograniczonej gamie kolorów i precyzyjnie drukowanych wzorów.
Takie stopniowanie (zwane też często ombre)  definiuje przestrzeń poprzez grę kolorów i zmieniających się wzorów. Jednym ze sposobów uzyskania efektu stopniowego przechodzenia z jednego koloru do drugiego to odpowiednie zestawienie różnokolorowych i wielodeseniowych modularnych elementów, jak płytki czy kwadraty dywanowe.


Nowa technologia i ten związany z nią nowy trend, dodający wnętrzom dynamiki i ruchu, dopiero rozwija się. Możemy więc oczekiwać, że wkrótce coraz więcej produktów będzie kierować się tą nową modą i przenikną one powoli do naszych wnętrz.

Anna Grochowska
ANNALINE INTERIOR DESIGN
+ANNALINE ID 
annalineid@gmail.com
http://annalineid.blogspot.com/

Co weekend jeden artykuł z mojego blogu o interior design jest publikowany w chicagowskim "Dzienniku Związkowym". Zainteresowanych zapraszam do polubienia Annaline on Facebook gdzie są publikowane linki do tych artykułów.

No comments:

Post a Comment